Rankų traumos. Trauma vasara atitraukia ir nuo pramogų, ir nuo darbų

Šiose vietose neretai virstama atgal ir sutrenkiama galva. Jeigu skausmas intensyvesnis, jam numalšinti G.

Bėgimo traumos ir kaip jų išvengti

Traumų profilaktikai ypač tinkami tempimo pratimai. Raumenų tempimas — bene svarbiausia apšilimo dalis.

rankų traumos

Tai yra paprastas ir efektyvus būdas, kuris padeda išlaikyti sporto kokybę prieš treniruotes ir sumažina raumenų skausmą po fizinio krūvio. Reikėtų ištempti bent jau tuos raumenis, kurie dalyvaus fizinėje veikloje.

rankų traumos

Sergantiesiems osteoporoze tokie kritimai yra itin pavojingi, nes gali baigtis lūžiais. Kaip elgtis patyrus traumą?

rankų traumos

Ramybė, imobilizacija, šaltis - pagrindiniai pirmosios pagalbos elementai esant kaulų ir minkštųjų audinių traumai. Susižalojus koją būtina vengti ją statyti ant žemės ir remtis, nes gali pasunkėti raiščių ir sąnarių pažeidimai, pasislinkti lūžę kaulai.

Naujienos Perspėja dėl patirtų traumų slidžiuoju laikotarpiu: kur kreiptis pagalbos? Slidžiuoju laikotarpiu tūkstančiai gyventojų patiria įvairias traumas — rankų, kojų lūžių, galvos sutrenkimų. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos VLK statistika rodo, kad praėjusią žiemą susižeidė daugiau nei 3 tūkstančiai gyventojų. Nors ši žiema vos tik spėjo įpusėti — įvairias traumas patyrė jau beveik 2 tūkstančiai asmenų.

Draudžiama patiems taisyti ar tiesinti iškrypusią galūnę sąnarįtempti ją ar sukti. Teikdami pagalbą venkite judesių, kurie sukeltų skausmą, netempkite, nejudinkite sužalotos vietos.

  • Tačiau ir atidus šaligatvių ir gatvių stebėjimas kartais gyventojus žiemos metu gali priversti pasijusti nejaukiai.
  • Peties traumos | NORTHWAY Vilnius
  • Atsargiai - vasaros traumos!
  • Traumos: ar galima joms pasiruošti? > Norameda
  • Naujienos - Ortopedijos centras
  • Perspėja dėl patirtų traumų slidžiuoju laikotarpiu: kur kreiptis pagalbos?
  • Respublikinės Šiaulių ligoninės Ortopedijos traumatologijos centro vedėjo pareigas laikinai einantis ortopedas traumatologas Alfonsas Šapalas pastebi, jog vasarą dažna trauma — neatsargumo, aplaidumo, neatidumo pasekmė, nes pamirštamas elementarus saugumas pramogaujant ar net dirbant.

Lengvesnės traumos — tai sumušimai, patempimai, didesnės — kaulų lūžiai, išnyrimai, kai išnyra žastikaulis, raktikaulis, plyšta sąnario raiščiai, dažnai pažeidžiamos ir sausgyslės. Tuomet rankos nebeįmanoma pajudinti, skausmas nepakeliamas, ji pradeda tirpti.

Dažniausios žiemos traumos: kaip suteikti pirmąją pagalbą ir jas gydyti

Kada reikėtų kreiptis į gydytoją? Kaip gydomos tokios traumos?

Peties skausmą gali lemti daugybė skirtingų priežasčių, todėl labai svarbu tiksliai nustatyti skausmo priežastį ir parinkti tinkamą gydymą.

Patyrusieji sunkias traumas dažniausiai jau tą pačią dieną kreipiasi į gydymo įstaigas ir gauna medicininę pagalbą. Tačiau dėl lengvesnių traumų dalis ligonių į gydytoją kreipiasi pavėluotai.

rankų traumos

Dėl to jų gydymas sudėtingas ir ilgas. Net ir į mažą traumą nereikia žiūrėti pro pirštus.

Rankos skausmas

Kadangi peties sąnaryje yra daug sausgyslių, raiščių, minkštųjų audinių, dėl to ir jo traumos rimtesnės. Jeigu po traumos jaučiamas tik švelnus maudimas, judesiai nesutrikę, pakanka dvi paras po traumos kas pusvalandį pašaldyti, reikalui esant, išgerti sklausmą malšinančių vaistų, pasaugoti ir stebėti ar atsistato judesiai.

rankų traumos

Tačiau lūžį atpažinti pirmiausiai padės akimis matoma galūnės deformacija ir nejudrumas. Net jeigu nesate tikri ar tai lūžis, geriau elkitės taip, tarsi tai būtų lūžis — blogiau nebus. Kaip teisingai sutvirtinti lūžusią galūnę?

rankų traumos

Įtvarui tinka patys įvairiausi standūs ir plokšti daiktai: liniuotės, gerai susukti laikraščiai ar žurnalai, lentelės, medžio šakos — bet kas, kas neleistų galūnei judėti per sąnarius aukščiau ir žemiau lūžio vietos. Esant atviram lūžiui, pirmiausiai reikia sustabdyti kraujavimą ir sutvarstyti žaizdą.

  • Patarimai vaikams Patyrėte rankos traumą, o gal jaučiate reguliarius rankos skausmus?
  • Dažniausios žiemos traumos: kaip suteikti pirmąją pagalbą ir jas gydyti | Žmonėpasagyne.lt
  • Kelio skausmą gali sukelti traumos, mechaninės judėjimo aparato problemos, artritai ir kt.
  • Gyd. D. Barkauskas: patyrėte traumą – ką reikia žinoti, kad pasveiktume greičiau?
  • Neinfekcinės ligos ir traumos
  • Atsargiai - vasaros traumos! | Gemma
  • Barkauskas: patyrėte traumą — ką reikia žinoti, kad pasveiktume greičiau?

Sutvarsčius žaizdą, taip pat dedamas įtvaras galūnei imobilizuoti, tačiau reikia žiūrėti, kad įtvaras nebūtų ant žaizdos. Neturint įtvaro, lūžusi galūnė gali būti pritvirtinta prie sveikosios koja arba viršutinės kūno dalies ranka.

Autorius: Žmonės.

Kaip sumažinti traumų riziką? Vertėtų vengti ilgalaikės statinės padėties, treniruoti rankų sąnarius, stiprinti ne tik pačias rankas, bet ir visus aplink esančius raumenis.

Tam skirti specialūs sporto pratimai. Treniruočių metu vertėtų dėvėti specialias apsaugas. Pavyzdžiui, jeigu važinėjate riedučiais, nepamirškite mūvėti specialių riešinių ir apsaugų ant alkūnių bei kelių.