Peties sąnario, Komentarai

Nereikia užmiršti apie šios procedūros pūlingas komplikacijas. Kokios gali būti peties traumos? Kad būtų lengviau atlikti judesį, sveiką ranką galima atkelti nuo žemės.

Pirmąją operaciją, kurią turėjo galimybę stebėti ir žurnalistai, atliko Ortopedijos-traumatologijos centro ortopedas-traumatologas Vytautas Mažutavičius, ortopedas-traumatologas Žydrūnas Vitkauskas bei ortopedijos implantų instruktorius Danetas Paskalis iš Prancūzijos.

Po operacijos surengtoje spaudos konferencijoje specialistai džiaugėsi sėkminga operacija, kurios metu moderniais instrumentais implantuotas šiuolaikiškas peties sąnario protezas.

Nuorodos kopijavimas

Renkasi anatominius protezus Anesteziologijos-operacijų skyriaus operacinė, kurioje atlikta pirmoji peties sąnario operacija naujuoju prancūzų gamybos anatominiu endoprotezu, įrengta pagal naujausius reikalavimus.

Pasak skyriaus vyr. Akivaizdu, jog operacija prasideda ne nuo pjūvio.

Pratimai PETIES sąnariui

Iki to, atvežus pacientę, operacinėje dirba anesteziologė Laimutė Tamulevičienė bei anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytoja Ingrida Gedvilienė, kurių rūpesčiu pacientė parengiama dvi valandas truksiančiai operacijai, kurios metu nuolat stebima pacientės būklė. Operacinės slaugytoja Zinaida Šimkuvienė pirmoji nusiplauna ir sterilizuoja rankas.

po valgio gerklės sąnarių kas gali būti ne artrozės peties sąnario

Ji rengiasi asistuoti chirurgams ir visos operacijos metu be žodžių, iš žvilgsnio suprasdama operuojančio ortopedo-traumatologo V.

Mažutavičiaus norus, paduoda jam reikiamą instrumentą. Instrumentatore anksčiau vadinta operacinės slaugytoja Z. Šimkuvienė pirmoji paima ne tik skalpelį, bet ir meistrams labiau įprastus aparatus, kuriais operacinėje šalinamas keistinas sąnarys. Visos operacijos metus nuo operuojančios komandos: operatoriaus ortopedo-traumatologo Vytauto Mažutavičiaus, jo asistento ortopedo-traumatologo Žydrūno Vitkausko bei ortopedijos implantų instruktoriaus Daneto Paskalio nesitraukia peties sąnario padėjėja Genovaitė Bikauskienė.

Išpakavo bei padavė chirurgams Genovaitė ir peties protezus, kurie čia pat operacinėje parenkami pagal pacientei tinkamą dydį iš daugelio į operacinę atsivežtų peties protezų pakuočių.

sąnarių uždegimas leukemijos metu gliukozamino chondroitino slėgio

Operuoti po traumos — sudėtingiau Pirmoji pacientė, kuriai Respublikinės Šiaulių ligoninės ortopedai-traumatologai implantavo naująjį anatominį peties sąnario endoprotezą — šešiasdešimtmetė Jonavos gyventoja.

Pacientė buvo patyrusi traumą, kurios metu lūžo žastikaulis. Pasak ortopedo traumatologo Vytauto Mažutavičiaus, buvo diagnozuotas skeveldrinis, dislokuotas, keleto fragmentų proksimalinio žastikauli o galo lūžis, tad peties sąnario operacija tampa daug sudėtingesnė, nei atliekant planinę peties sąnario keitimo operaciją dėl degeneracinių ligų.

 • Mexidol į sąnarių gydymo
 • Peties sąnario keitimas - Nordclinic
 • Peties sąnario endoprotezavimas
 • Petys - Biomedika
 • Artritas ligos justov
 • Ūminis peties srities skausmas | pasagyne.lt
 • PASIŪLYMAS DĖL REZOLIUCIJOS dėl sąauginio peties sąnario kapsulito
 • Kineziterapeuto konsultacijos Peties sąnario endoprotezavimas Peties sąnario endoprotezavimas vis dar mažai žinomas, todėl šios operacijos nepagrįstai bijoma.

Specialistas teigė, jog endoprotezuojant sąnarinį dislokuotą lūžį, kitokio pasirinkimo nei anatominis protezas ortopedams-traumatologams šiuo metu ir nėra. Operacijos metu buvo pašalinta į keletą fragmentų skilusi žastikaulio galva, kuri eliminuojama ir įprastos planinės operacijos metu, kai diagnozuojami degeneraciniai pakitimai ar artrozė.

Trumpai apibendrinant - buvo atliktas peties sąnario peties sąnario endoprotezavimas, atkurta anatomija, atlikta sukamųjų raumenų sausgyslių plastika.

Diana Bumelytė

Operatoriui asistavęs uždegimas sąnario ant tepalo pirštu traumatologas Ž. Vitkauskas teigia, kad pagrindinis naujojo protezo privalumas tas, kad jis atitinka žmogaus anatomiją ir implantavus tokį peties sąnario, žmogus ranką galės judinti visomis kryptimis.

O po peties sąnario endoprotezo efektą pacientė turėtų pajusti po maždaug trijų — šešių mėnesių. Operacijos unikalumas — naujas protezas Tam kad būtų pakeistas sąnarys protezu, operacijai atlikti prireikia didelės dėžės instrumentų, kuriuos reikia pritaikyti, žinoti kurį paimti.

Ūminis peties srities skausmas Teksto dydis: Ūminis peties srities skausmas būna dėl traumos arba degeneracinių ir uždegiminių ligų. Kadangi žmogaus petys sudarytas iš daugybės anatominių struktūrų, todėl ir skausmo priežasčių gali būti labai daug.

Valstybinė ligonių kasa ligoninėms siūlo kelių rūšių endoprotezus, tad ir pacientai kartais nežino, kokius rinktis. Tad gydytojams reikia mokėti dirbti su visais protezais, kuriuos šiandien siūlo Valstybinė ligonių kasa.

Peties traumos

Reikėjo mokytis dirbti ir su raumenų skausmas prancūzų gamybos protezu. Chirurgų mokymai vyko ir Lietuvoje, ir Prancūzijoje, ir internetu.

kuris kyla iš peties sąnario artritas išlaikyti ligų rankas

Vyko traumatologai ir į Prancūziją, kur galėjo stebėti operacijas, betarpiškai klausti, kokie yra trūkumai ar privalumai, kokie niuansai. Ortopedijos implantų instruktoriaus Danetas Paskalis pastebėjo, jog operuotas Šiauliuose sunkus atvejis, nes esant lūžiui implantuoti dirbtinį peties sąnarį daug sudėtingiau.

Dr. Aleksas MAKULAVIČIUS

Džiugina operacinėje dirbusi komanda. Paskalis, turintis didelę darbo patirtį. Jei jau skauda — reikia operuoti Ortopedijos-traumatologijos centro vedėjas R.

Mikalauskas pastebėjo, jog pastaraisiais metais keisti sąnarius tenka vis jaunesniems žmonėms. Ir ši tendencija, naudojant naujuosius protezus, dar didės.

žolės nuo sąnarių skausmo kremas pašalinti skausmą sąnariuose

Kai jau visai nebegalėsi, tada operuosime. Ši galimybė atsirado drauge su vienpusiu protezu, kurio dėka galima spręsti tą sąnario dalies problemą, kuri tuo metu ir vargina žmogų, nebūtina laukti, kol visas sąnarys sudils.

Peties sąnario endoprotezavimas

Lietuvoje per metus pakeičiama apie protezų. Peties endoprotezo operacijų per metus atliekama apie Poreikis ir šių operacijų didėja, nes pacientų, besiskundžiančių peties skausmais, pastebimai daugėja.

gydymas artrozės ir alkūnės sąnarių liaudies gynimo pėdų sąnarių

Daugiausia iki šiol atliekama kelio, klubo sąnario keitimo operacijų, nes žmogui reikia vaikščioti. Petys taip pat aktualu, nes žmogus nori judinti ranką, o konservatyvus gydymas ne visada efektyvus.

 • Tepalas nuo sąnarių uždegimą ir rankų atsiliepimus
 • Ūminis peties srities skausmas - pasagyne.lt
 • Peties traumos | NORTHWAY Vilnius
 • Judindami ranką per peties sąnarį jaučiate skausmą? Viskas, ką reikia žinoti - DELFI Gyvenimas
 • Skauda sąnarių gydymo liaudies gynimo kaulus
 • Peties sąnario su raumenimis modelis - Med. technika internetu- Medicina internetu | pasagyne.lt
 • Pirmąją operaciją, kurią turėjo galimybę stebėti ir žurnalistai, atliko Ortopedijos-traumatologijos centro ortopedas-traumatologas Vytautas Mažutavičius, ortopedas-traumatologas Žydrūnas Vitkauskas bei ortopedijos implantų instruktorius Danetas Paskalis iš Prancūzijos.

Po operacijos paciento laukia reabilitacinis gydymas, vykdomas pagal programą. Numatyta, kada galima pradėti judinti ranką, kada kelti, kokį svorį kelti. Nurodymų teks laikytis ir visą likusį gyvenimą po sąnario keitimo operacijos.

 1. Klubo sanario uzdegimas vaikams
 2. Kontaktai Peties sąnario tempimo pratimai Šie pratimai gali būti atliekami, esant peties sąn.
 3. Peties skausmą gali lemti daugybė skirtingų priežasčių, todėl labai svarbu tiksliai nustatyti skausmo priežastį ir parinkti tinkamą gydymą.

Ortopedas-traumatologas Žydrūnas Vitkauskas pristatė ir antrąją tądien atliktą kelio sąnario operaciją, naudojant tos pačios kompanijos pagamintą endoprotezą. Kai išdyla viena sąnario pusė, modernių implantų dėka yra galimybė keisti tą sąnario dalį, kas ir buvo padaryta antrosios operacijos metu.

Kadangi žmogaus petys sudarytas iš daugybės anatominių struktūrų, todėl ir skausmo priežasčių gali būti labai daug. Šio straipsnio tikslas aptarti pagrindines skausmą malšinančių vaistų grupes ir kitas skausmą malšinančias priemones, tinkančias gydyti pacientą konservatyviai.

Anot specialisto, medicinos mokslas sparčiai žengia į priekį ta linkme, kad kuo labiau visi implantai atitiktų žmogaus anatomiją, kad operuojant kuo mažiau reikėtų chirurginės intervencijos, o žmogui būtų kuo daugiau naudos.